Home Młodzi głosują
Młodzi głosują
PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
Znane są już prawie wszystkie wyniki wyborów parlamentarnych, w których udział w minioną niedzielę wzięli pełnoletni obywatele kraju. Jednak młodzież też miała okazję wyrazić swoją opinię na temat kandydatów do Sejmu i Senatu już w czwartek 18 października.
Młodzieżowe Wybory Parlamentarne, których ogólnokrajowym organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej, na terenie naszego gimnazjum przeprowadziły Panie: Iwona Niemas i Joanna Bodzek, opiekunki Klubu Europejskiego. Uczniowie zapoznali się z zasadami i przebiegiem głosowania, by w dorosłym już życiu brać aktywny udział w każdych wyborach.
Nad przebiegiem głosowania czuwała komisja w składzie: przewodnicząca ? Elżbieta Mroczek, zastępca przewodniczącego - Alicja Mroczek, członkowie: Paweł Barszczewski, Mikołaj Jaworski i Andrzej Górowski. Uprawnionych do głosowania było 399 osób. Głos oddało 336 uczniów, z czego 330 ważnych i 6 nieważnych.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Dnia 4 października 2005 roku w Zespole Szkół - Gimnazjum nr 1 w Kamiennej Górze przeprowadzono w ramach akcji Młodzi Głosują "Wybory prezydenckie".

Nad przebiegiem wyborów czuwała Szkolna Komisja Referendalna w składzie:

- przewodniczący ? Gabriela Lupa

- zastępca przewodniczącego - Paulina Jarząb

- członkowie komisji - Ewa Rybska, Roksana Dragan, Paweł Gułaj, Andrzej Górowski, Ewelina Bortnowska, Natalia Skrzypczak.

Do głosowanie uprawnionych było 425 osób. Oddano 382 głosów, w tym 5 głosów nieważnych i 377 głosy ważne.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Dnia 7 czerwca 2004 r. w Zespole Szkół - Gimnazjum nr 1 w Kamiennej Górze przeprowadzono wybory do Parlamentu Europejskiego. Młodzież głosowała na te same komitety wyborcze, na które 13 czerwca będą głosować dorośli.Nad przebiegiem wyborów czuwała Młodzieżowa Komisja Wyborcza w składzie:- przewodniczący - Katarzyna Świętochowska- zastępca przewodniczącego - Kamil Pawlak- członkowie komisji - Lena Orczykowska, Magdalena Rzepka, Inez Jazukiewicz, Katarzyna Dyba, Magdalena Książek. Na 403 uprawnionych do głosowania do urn poszły 334 osoby. Najwięcej głosów otrzymały: Komitet Wyborczy Samoobrony Rzeczypospolitej Polskiej (17%), Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (13%) i Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin (13%).
 
PDF Drukuj Email

Dnia 2 czerwca 2003 roku w Zespole Szkół - Gimnazjum nr 1 w Kamiennej Górze przeprowadzono referendum dotyczące przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Nad przebiegiem wyborów czuwała Szkolna Komisja Referendalna w składzie:

- przewodniczący - Lena Orczykowska

- zastępca przewodniczącego - Przemysław Kurowski

- członkowie komisji - Magdalena Rzepka, Marta Talar, Inez Jazukiewicz, Michał Koszul.

Do głosowanie uprawnionych było 447 osób. Oddano 348 głosów, w tym 5 głosów nieważnych i 343 głosy ważne.

Licząc głosy ważne za przystąpieniem do Unii Europejskiej oddano 259 głosów, przeciwko 84.

Koordynatorem akcji była Joanna Pazgan, a korespondentem Iwona Niemas.

 


 Gimnazjum Nr 1, Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów zawartych na tej stronie bez zgody autorów zabronione!
Powered by Joomla!; free resources by SG website hosting

.